BLOG ARCABIT

2019.03.08 Podsumowanie roku 2018 – najpopularniejsze zagrożenia, ataki i tendencje
Pierwszy kwartał nowego roku to tradycyjnie okres podsumowań wydarzeń z roku ubiegłego. Zapraszamy do zapoznania się z raportem:

Raport 2018

2018.12.12 Produkt Roku 2018
Statuetka dla mks_vir

Mamy tak dużo pracy, że ostatnio rzadko uzupełniamy wpisy na blogu, jednak o tym napisać musimy :) Nasz nowy mks_vir zdobył właśnie statuetkę "Produkt Roku 2018" w corocznym plebiscycie organizowanym przez miesięcznik "IT w Administracji". To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najlepszym produktom wykorzystywanym przez podmioty sektora publicznego (i nie tylko oczywiście :). Bardzo dziękujemy Czytelnikom i Redakcji. Wracamy do pracy :)

2018.06.15 3 x BEST+++ dla Arcabit i mks_vir w teście AVLab.pl
Najwyższe wyróżnienie dla pakietów Arcabit i mks_vir

AVLab.pl, znany polski portal specjalizujący się w tematyce cyberbezpieczeństwa opublikował wyniki najnowszego, potrójnego testu skupiającego się na ochronie przed zagrożeniami typu Ransomware, Bashware i koparkami kryptowalut. Pakiety Arcabit i mks_vir zdobyły najwyższe wyróżnienia we wszystkich trzech kategoriach. Zapraszamy do lektury:

Artykuł w portalu AVLab.pl

2018.05.24 Informacja o przetwarzaniu danych (RODO)
W związku z rozpoczęciem obowiązywania z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej zwane: „RODO”), uprzejmie informujemy, iż od dnia 25 maja 2018 r. będą przysługiwać Państwu określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem przez Arcabit Sp. z o.o. danych osobowych:

Informacja o przetwarzaniu danych

2018.05.09 Premiera nowej wersji pakietu mks_vir
Nowy mks_vir

Krótko i na temat - nowy mks_vir już jest!

Po niezliczonej liczbie godzin prac koncepcyjnych, programistycznych i testowych opublikowaliśmy nową odsłonę strony mks-vir.pl i nowych produktów mks-vir.

Nie będziemy się tutaj nadmiernie rozpisywać - Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony mks_vir - warto zajrzeć :)

A w portalu AVLab jest dostępna pierwsza, ciekawa recenzja nowego mks_vir-a:

Recenzja nowej wersji programu mks_vir w portalu AVLab.pl

2018.02.18 Raport z frontu :)
Się pracuje :)

Kończą się właśnie zimowe ferie i coraz częściej pytacie, co u nas słychać. Słusznie, bo tak zaangażowała nas praca, że udało nam się na chwilę "zapomnieć" o blogu i raportowaniu postępów :) A dzieje się dużo. Niektórzy pracują nawet (rzecz jasna na ochotnika) w święta, weekendy no i oczywiście nocami. W telegraficznym skrócie ostatnio miały miejsce takie sytuacje:

1. Arcabit zdobył kolejny certyfikat VB100. Mamy ich już sporo ale każdy nowy cieszy nas tak samo bardzo jak po kolei wszystkie poprzednie :)
2. Moduł ochrony przeglądarki został rozbudowany o dodatkowy mechanizm blokujący strony wyłudzające dane - odwiedzane witryny są skanowane i blokowane w ramach nowej wtyczki naszego silnika na trzech płaszczyznach kontrolnych - Risky.Site.01, Risky.Site.02, Risky.Site.03.
3. I poniekąd w związku z punktem powyższym, na wniosek użytkowników zmodernizowaliśmy okno informujące o zablokowaniu strony (zarówno w kontroli rodzicielskiej, jak i w ochronie przeglądarki). Faktycznie - ascetyczny, pomarańczowy widok już nawet nam się opatrzył. Zmieniliśmy go zatem na nowy.
4. Wdrożyliśmy liczne usprawnienia programu, które uzbierały się przez ostatnie dwa miesiące (w sumie lista zmian liczyła dokładnie 15 pozycji).

I oczywiście kwestia kluczowa, która budzi już tak wielkie emocje, że z trudem udaje nam się nie uchylić rąbka tajemnicy na forum publicznym - nowy mks_vir. Tutaj jest już naprawdę bardzo ciekawie:

1. Już od ponad dwóch miesięcy trwają testy nowego mks_vir-a. W gronie testerów mamy przyjemność i zaszczyt gościć zarówno użytkowników domowych jak i kilka pokaźnych firm i instytucji. Łączy ich bez wątpienia jedno - sentyment do marki mks_vir jak i krytyczny ale i profesjonalnie merytoryczny obiektywizm wobec oferowanych przez nas rozwiązań - uwagi zgłaszane przez testerów są przez nas analizowane i w znakomitej większości przypadków przekładają się na funkcjonowanie nowego programu.
2. Wśród testerów pakietu mks_vir trwa rywalizacja w grze Coolka, cybermaskotce, która towarzyszy naszym produktom od lat. Nie podamy aktualnego rekordu, bo to byłoby demotywujące dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w lidze Coolki, ale poprzeczka jest już postawiona bardzo wysoko ;-)
3. Do produktów testowanych dołącza właśnie mks_vir dla systemów Android (tzn. najprawdopodobniej dołączy w nadchodzącym tygodniu).
4. Nowa strona mks-vir.pl nabiera "contentu". Jesteśmy przekonani, że jej forma i treść będzie zaskoczeniem (oczywiście jak najbardziej pozytywnym) dla aktualnych i przyszłych miłośników marki mks_vir. Nie ukrywamy, że gdy my po raz pierwszy zobaczyliśmy projekt nowej strony, to musieliśmy iść na dwór, żeby to jakoś rozchodzić. Ci, którzy nie palą (czyli niemalże cała firma), bardzo tego w tym momencie żałowali, bo byłby to dobry moment, żeby chwilowo zatracić się w szkodliwym nałogu - takie wrażenie zrobił na nas projekt ;-)

Powyższy skrócony raport oczywiście nie wyczerpuje wszystkich aktywności, które przetaczają się przez firmę Arcabit i mks_vir. Dzieje się bardzo dużo. Przy okazji - jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, to zapraszamy do kontaktu: Kariera.

2018.01.05 Spectre i Meltdown - Arcabit i mks_vir kompatybilne z poprawkami Microsoft
W związku z publikowanymi poprawkami systemów Windows i wymaganiami dotyczącymi oprogramowania antywirusowego:

Kliknij, żeby otworzyć nowe okno z opisem

Przetestowaliśmy wszystkie wersje oprogramowania Arcabit i mks_vir (wersji testowych) na różnych systemach i konfiguracjach sprzętowych w kontekście powyższych wytycznych.

Wszystkie wersje naszych aplikacji ochronnych prawidłowo pracują z udostępnionymi poprawkami.

W przyszłym tygodniu zostanie również opublikowany patch zezwalający na automatyczną instalację wspomnianych poprawek.

2017.12.05 Nowa kwatera główna Arcabit
Mamy nową siedzibę. Z radością informujemy, że właśnie zasiedliliśmy trzy przecudnej urody piętra na ulicy Granicznej 50 w Blizne Łaszczyńskiego tuż obok Warszawskiego Bemowa. Ze sprawnością, której mógłby nam pozazdrościć sam MacGyver przenieśliśmy wszystkie zasoby do nowych pomieszczeń i serwerowni. Wszystko działa idealnie i w nowych okolicznościach pełną parą pracujemy nad rozwojem oprogramowania Arcabit no i oczywiście nad nowym mks_virem, który jest po prostu rewelacyjny!

Arcabit Arcabit Arcabit

Wszelką analogową korespondencję prosimy kierować już na nowy adres:

Arcabit Sp. z o.o.
Graniczna 50
05-082 Blizne Łaszczyńskiego.

A! Jeszcze jedno - w międzyczasie zdobyliśmy 3 kolejne certyfikaty VB100 :)

2017.11.12 Certyfikat BEST+++ dla pakietów Arcabit w kolejnym teście AVLab.pl
Najwyższe wyróżnienie dla pakietu Arcabit

Specjaliści z portalu AVLab.pl przeprowadzili test badający ochronę przed popularnym ostatnio mechanizmem ataku - zagrożeniami bezplikowymi.
Jak zawsze zapraszamy do lektury:

Artykuł w portalu AVLab.pl

2017.10.12 Arcabit na II Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji
Arcabit na II Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji

W Jastrzębiej Górze trwa właśnie II Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji - ogólnopolska konferencja dla osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem sektora publicznego. W trakcie trzydniowej konferencji prezentujemy nasze rozwiązania ochronne, dyskutujemy o bezpieczeństwie i oczywiście dobrze się bawimy, co, biorąc pod uwagę nasialającą się jesienną aurę, ma nie pomijalne znaczenie :)

2017.09.04 Arcabit Administrator - mailowe powiadomienia o zablokowanych infekcjach
Arcabit Administrator - powiadomienia o infekcjach

Moduł Arcabit Administrator został rozbudowany o nową funkcję umożliwiającą wysyłanie powiadomień mailowych o wykrytych i zablokowanych infekcjach w sieci. Wszechstronna konfiguracja powiadomień pozwala na sprawny i natychmiastowy przepływ informacji o wykrytych zagrożeniach.

2017.08.22 Optymalizacja skanera online
W związku ze znacznym i ciągłym wzrostem liczby użytkowników skanera online zdecydowaliśmy się na optymalizację mechanizmów skanujących pozwalającą na jak najszybsze wykrycie i usunięcie obecnych w systemie infekcji niezależnie od liczby obecnych w systemie plików. W najnowszej wersji skaner oferuje jeden, optymalny tryb skanowania zasobów systemu, dzięki czemu kontrola aktywnych procesów, serwisów, sterowników i bibliotek pod kątem infekcji zajmuje zaledwie kilka minut.

2017.06.20 Certyfikat BEST+++ dla pakietów Arcabit w ciekawym teście AVLab.pl
Najwyższe wyróżnienie dla pakietu Arcabit

Specjaliści z portalu AVLab.pl przeprowadzili bardzo ciekawy i nietypowy test ochrony przed atakami drive-by download.
Spośród kilkudziesięciu przetestowanych produktów tylko sześć wykazało najwyższą skuteczność ochrony.
Pakiet Arcabit jest wśród nich :)

Zapraszamy do lektury:

Artykuł w portalu AVLab.pl
Szczegółowe omówienie i wyniki testu

2017.06.07 Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej
Spotkanie ze studentami WAT

Dostaliśmy od p. profesora Bolesława Szafrańskiego zaproszenie do poprowadzenia wykładu dla studentów Wojskowej Akademii Technicznej w ramach przedmiotu "Biznesowe, społeczne i zawodowe problemy informatyki". Spotkanie miało miejsce 1 czerwca i przebiegło w fantastycznej i zarazem merytorycznej atmosferze. Prezes firmy Arcabit opowiedział studentom o wyzwaniach, z którymi we współczesnym świecie musi mierzyć się firma produkująca oprogramowanie ochronne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych wykładach :)

2017.06.02 Kolejny certyfikat VB100 w kolekcji Arcabit
VB100

Pakiet Arcabit zdobył kolejny certyfikat VB100 potwierdzając tym samym najwyższy poziom ochrony oferowany przez rozwiązania Arcabit. Na uwagę zasługuje również fakt, że specjaliści z magazynu Virus Bulletin po raz pierwszy przeprowadzili testy według nowej, zaawansowanej procedury bazując na systemie Windows 7 i Windows 10.

2017.04.14 Spotkania z Informatykami
Ostatnie dwa miesiące były dla nas szczególnie intensywne. W ramach corocznych Konwentów Informatyków organizowanych przez miesięcznik IT w Administracji spotkaliśmy się ze spacjalistami z różnych regionów naszego kraju, żeby rozmawiać o cyberbezpieczeństwie i ochronie instytucji państwowych.

Małopolski Konwent Informatyków
Dolnośląski Konwent Informatyków
Łódzki Konwent Informatyków
Forum Kierowników IT w Administracji


Spotkanie z Informatykami Spotkanie z Informatykami
Spotkanie z Informatykami Spotkanie z Informatykami


Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że intensywna praca na rzecz bezpieczeństwa wymaga również odpowiedniego wypoczynku - dlatego na każdej konferencji rozlosowaliśmy wśród ucztestników konsole Sony Playstation 4 :-).

Przed nami kolejne spotkania - oczekujemy ich z niecierpliwością.

2017.02.17 Arcabit Safe Browser deklasuje konkurencję w teście modułów do ochrony e-płatności
Najwyższe wyróżnienie dla Arcabit Safe Browser

Arcabit Safe Browser jako jedyny zdobył najwyższe wyróżnienie w teście antywirusowych modułów do ochrony internetowych e-płatności.

Artykuł w portalu AVLab.pl
Wyniki testu

2017.01.23 Arcabit Safe Browser (wersja beta) - bezpieczna przeglądarka internetowa
Arcabit Safe Browser

Rozpoczęliśmy testy wersji beta bezpiecznej przeglądarki internetowej Arcabit Safe Browser.

Arcabit Safe Browser wykorzystuje szereg mechanizmów zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów Internetu, a zwłaszcza w trakcie operacji bankowych, płatniczych oraz wymagających podawania wrażliwych danych.

Arcabit Safe Browser ściśle współpracuje z pozostałymi modułami pakietu Arcabit i stale kontroluje poziom bezpieczeństwa systemu, nie dopuszczając do sytuacji, w których newralgiczne dane mogłyby trafić w niepowołane ręce.

Zainstaluj Arcabit Safe Browser

2017.01.04 Najlepsze antywirusy według czytelników AVLab.pl - Arcabit wygrywa w 3 kategoriach
3xtak

Portal AVLab.pl opublikował wyniki ankiety, w ramach której czytelnicy mieli okazję wskazać najlepsze ich zdaniem rozwiązania antywirusowe. Arcabit zwyciężył aż w 3 kategoriach.

Zobacz wyniki

2016.12.15 Arcabit zdobywa kolejny certyfikat VB100
VB100

Arcabit po raz kolejny wykazał się najwyższą skutecznością w międzynarodowym teście przeprowadzonym przez magazyn Virus Bulletin wykrywając wszystkie zagrożenia ze światowej listy In The Wild.

2016.12.01 Podziel się swoją opinią - konkurs w portalu AVLab.pl
Konkurs

Opinie Klientów są dla nas bardzo cenne. Zawsze je analizujemy i wyciągami wnioski. Zapraszamy do konkursu w portalu AVLab.pl, w ramach którego nasi użytkownicy (i nie tylko) mogą podzielić się z nami swoimi uwagami dotyczącymi oprogramowania Arcabit:

Przejdź na stronę konkursu

2016.11.25 Magazyn CRN: mks_vir powraca
Logo mks_vir

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie CRN o projekcie mks_vir:

https://www.crn.pl/aktualnosci/mks-vir-powraca

Strona projektu mks_vir:

http://mks-vir.pl

2016.11.23 mks_vir znów nadaje :)
Logo mks_vir

Najstarszy polski program antywirusowy powrócił - zapraszamy na stronę projektu:

http://mks-vir.pl

2016.11.22 Magazyn CRN: Arcabit – polski antywirus z tradycjami
Magazyn CRN o firmie Arcabit

Zapraszamy do lektury artykułu o firmie Arcabit w magazynie CRN:

https://www.crn.pl/artykuly/rynek/arcabit-polski-antywirus-z-tradycjami

2016.11.15 Konkurs - narysuj nowe okno programu Arcabit
Konkurs Arcabit - wygraj komputer

Wspólnie z redakcją CD-Action ogranizujemy konkurs, w którym nagrodą jest komputer All-In-One firmy ASUS.

Szczegóły zadania konkursowego

2016.11.10 Arcabit na topie! - wielki test oprogramowania dla domu i dla firm do ochrony przed krypto-ransomware
AVLab.pl - znany polski portal specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, opublikował wielki test oprogramowania dla domu i dla firm do ochrony przed krypto-ransomware. Obszerny artykuł szczegółowo wyjaśnia, jak działają zagrożenia typu krypto-ransomware i jakie wyzwania stoją przed producentami oprogramowania ochronnego w zakresie zabezpieczania użytkowników przed szkodliwym działaniem tego typu aplikacji.

Najwyższe wyróżnienie dla rozwiązań ochronnych Arcabit Pakiety ochronne Arcabit zdobyły najwyższe wyróżnienie w obydwu rozpatrywanych kategoriach - dla użytkowników indywidualnych i dla małych i średnich przedsiębiorstw, wykazując stuprocentową skuteczność w zabezpieczaniu danych użytkownika przed testowanymi zagrożeniami.


Artykuł w portalu AVLab.pl o krypto-ransomware

Wyniki wielkiego testu

2016.11.03 Skanowanie programem Arcabit w trybie awaryjnym Windows
Wszystkie wersje pakietów Arcabit zostały rozbudowane o funkcję skanowania systemu w trybie awaryjnym Windows. Skanowanie w trybie awaryjnym pozwala na usunięcie potencjalnych bardziej złożonych infekcji i aplikacji bez konieczności uruchamiania systemu z wykorzystaniem np. Arcabit Rescue Disk. Nowe funkcje zostały udostępnione w ramach standardowego mechanizmu aktualizacji pakietów.

Zobacz, jak przeskanować system w trybie awaryjnym Windows

2016.10.28 Wywiad o firmie Arcabit w portalu gowork.pl
Na łamach portalu gowork.pl został opublikowany wywiad o firmie Arcabit. Jeśli chcesz nieco bliżej poznać tajniki codziennej pracy w branży antywirusowej, zapraszamy do lektury:

Wywiad w portalu gowork.pl

2016.10.27 Technologia SafeStorage pozwala na ochronę plików także w ramach zasobów sieciowych
W związku z licznymi zapytaniami o możliwość ochrony mechanizmem SafeStorage plików znajdujących się na zasobach sieciowych, w dniu dzisiejszym opublikowaliśmy aktualizację, która pozwala na objęcie ochroną także takich plików i dokumentów.

Więcej o technologii SafeStorage >>

2016.10.07 Arcabit Skaner Online otrzymał najwyższe wyróżnienie od portalu AVLab.pl
Najwyższe wyróżnienie dla programu Arcabit Skaner Online

Serwis AVLab.pl udostępnił wyniki testu darmowych narzędzi do skanowania systemu. Nasz skaner online uzyskał najwyższe wyróżnienie potwierdzające bardzo wysoką skuteczność w detekcji zagrożeń i leczeniu zainfekowanych systemów.

Kliknij, żeby przejść do artykułu w portalu AVLab.pl

Kliknij, żeby przejść do podstrony skanera online

2016.09.08 Wersje serwisowe dla Partnerów firmy Arcabit
Udostępniliśmy naszym Partnerom możliwość zamawiania online wersji serwisowych pakietu Arcabit. Trzydziestodniowa wersja serwisowa gwarantuje, że po zakończeniu okresu testowego Klient zostanie z ofertą przedłużenia subskrypcji oprogramowania Arcabit skierowany bezpośrednio do firmy, w której wersję serwisową otrzymał.

Kliknij, żeby przejść na stronę dla Partnerów

2016.08.31 Nowa wersja skanera online
Jest już dostępna nowa wersja skanera online Arcabit, wyposażona w dodatkowe mechanizmy usuwające złożone infekcje systemu.

Kliknij, żeby przejść do podstrony skanera online

2016.08.29 Nowości w oprogramowaniu Arcabit
Najnowsze zmiany w oprogramowaniu Arcabit:

• Optymalizacja tworzenia kopii zapasowych na dyskach sieciowych.
• Możliwość wyłączenia stacji o zadanej godzinie z uwzględnieniem zadań wykonywanych przez pakiet Arcabit (skanowanie, kopie zapasowe itp.).
• Modyfikacja interfejsu konsoli Arcabit Administrator.
• Możliwość zdalnego włączenia stacji z poziomu konsoli Arcabit Administrator.